Další typy turistiky

Potápění

Přezdívku ráj potápěčů si Kajmanské ostrovy bezesporu zcela zaslouží. Bohatá nabídka potápěčských lokalit patří totiž k jedněm z hlavních turistických lákadel této karibské destinace. Za pestrobarevnými korály, bohatou podmořskou faunou, vraky historických lodí, průzračným mořem a poklidnou atmosférou pobřeží na Kajmanské ostrovy míří každoročně tisíce turistů z celého světa.

Každý z Kajmanských ostrovů má svá potápěčská specifika a různé krásy. Na své si přijdou jak začínající potápěči, tak i zkušení profesionálové. Celkem se na Kajmanských ostrovech nachází přes 200 potápěčských lokalit a asi 40 potápěčských center.

Skutečnou legendou mezi karibskými potápěčskými destinacemi je Bloody Bay Marine Park u severního pobřeží ostrova Little Cayman. V této lokalitě se nachází známá podmořská stěna Bloody Bay Wall, která začíná necelých 6 metrů pod mořskou hladinou a příkře klesá až do hloubky 1,8 kilometru. Na stěně lze spatřit různé typy korálů ve všech barvách a bohatou paletu ryb a rejnoků.

Skvělou příležitost nejen k potápění, ale i ke šnorchlování nabízí ostrov Grand Cayman a tamní středisko Stingray City – město rejnoků. Ve Stingray City se turisté mohou potápět přímo mezi hejny rejnoků.

Stingray City – město rejnoků
Stingray City – město rejnoků

Plavba lodí

Pokud toužíte po výletu na volné moře, mají i pro Vás Kajmanské ostrovy bohatou nabídku. Každý den vyplouvají z hlavního města Kajmanských ostrovů George Townu desítky větších výletních lodí a jacht. Na moře se tak můžete vydat klidně jen na pár hodin anebo na i na několik dnů.

V posledních letech se na ostrovech rozmáhá plavba na plachetnicích. Byly zde zřízeny sportovní školy, které nabízí intenzivní kurzy ve sportovní a turistické plavbě na plachetnicích.

Alternativou k dražším plavbám na výletních lodí může být vypůjčení si kajaku v některé z mnoha místních půjčoven.

Rybaření

Kajmanské ostrovy nejsou rájem jen pro potápěče, ale rovněž i pro rybáře. Bujná mořská fauna nabízí příležitost k rybolovu ve všech jeho formách – od rybaření z lodí přes rybaření z břehu až po podmořské rybaření harpunami. K nejoblíbenějším a nejčastěji loveným druhů ryb patří modrý mečoun, tuňák modroploutvý anebo barakuda.