Doprava

Letecká doprava

Nejčastějším způsobem, který turisté k cestě na Kajmanské ostrovy využívají, je letecká doprava. Hlavním letištěm Kajmanských ostrovů je Mezinárodní letiště Owena Robertse, které se nachází necelé tři kilometry východně od hlavního města George Town. Druhým mezinárodním letištěm je Letiště Gerrarda Smitha na ostrově Cayman Brac. Pokud přilétáte do země, je jisté, že přistanete na jednom z těchto letišť. Nejčastěji na Kajmanské ostrovy přilétají letadla z nedaleké Miami, let trvá necelé dvě hodiny. Průměrná ceny letenky z České republiky na letiště Owena Robertse se pohybuje okolo 30 000 Kč. Kromě mezinárodních linek jsou všechny tři ostrovy navzájem propojeny vnitrostátní sítí leteckých linek. Z Grand Cayman se na oba z menších ostrovů dostanete letecky během 40 minut a zpáteční letenka Vás přijde přibližně na 100 USD.

Doprava lodí

Na ostrovy se lze dopravit některou z výletních lodí vyplouvajících nejčastěji ze Spojených států. Tyto lodě zde však většinou kotví pouze několik dnů, resp. týdnů a návštěva Kajmanských ostrovů bývá zpravidla součástí delší plavby po Karibském moři.

Kajmanské ostrovy - přeprava lodí mezi ostrovy
Kajmanské ostrovy - přeprava lodí mezi ostrovy

Doprava po ostrovech

Veřejná autobusová doprava je k dispozici pouze na největším z Kajmanských ostrovů – Grand Cayman. Na ostatních dvou ostrovech veřejná doprava nefunguje. Nejběžnější způsob dopravy po ostrovech je tak pomocí zapůjčených automobilů anebo taxi služby. Půjčovny automobilů lze nalézt na všech ostrovech, přičemž na ostrově Grand Cayman je autopůjčovna v každém městě. Ceny se pohybují mezi 30 a 50 USD za den. Pro menší vzdálenosti je možno využít služeb půjčoven bicyklů a udělat si příjemnou vyjížďku po některém z ostrovů. Rovněž půjčovny kol se nalézají na všech třech ostrovech a někdy bývají zahrnuty v hotelovém balíčku služeb.

Jelikož Kajmanské ostrovy jsou oficiálně součástí Britského zámořského teritoria, jezdí se zde vlevo. Raritou, která zde čeká na zahraniční turisty cestující automobilem, jsou značky „Dej přednost leguánům!“.