Přímořská letoviska

Letoviska na ostrově Grand Cayman

George Town

George Town je hlavním a zároveň největším městem Kajmanských ostrovů. Přesto jej s populací něco málo přes 20 tisíc obyvatel lze považovat za klidnější a menší město. George Town je především správním, kulturním a finančním centrem ostrova. Bohatá je rovněž nabídka lodních výletů, ať už za potápěním na volném moři anebo za návštěvou některého z nedalekých ostrovů.

Za jednu z nejvýznamnějších památek města lze považovat kostel Elmslie United Memorial Church, který byl postavený roku 1920. Další památkou je náměstí Heroes Square a Zeď slávy.

George Town leží přímo na západním pobřeží ostrova Grand Cayman a nabízí tak velké množství písečných pláží, které se táhnou podél ulice South Church Street. Nejmalebnější z nich je pláž s názvem Eden Rock, která nabízí ideální příležitost nejen pro poklidné koupání, ale i pro potápění a šnorchlování.

Podmořský život Kajmanské ostrovy
Podmořský život Kajmanské ostrovy

Mezi městy George Town a West Bay se táhne asi 9 kilometrů dlouhý pobřežní pás zvaný Seven Mile Beach. Tato pláž je jednou z nejnavštěvovanějších a nejznámějších pláží Kajmanských ostrovů. Pláž je pokryta jemným bělavým pískem, přístup do moře je pozvolný a moře samotné je až neuvěřitelně průzračné a klidné. Za pláží se nachází velké množství hotelů, apartmánů, barů a restaurací nabízející vybrané pochoutky karibské kuchyně. Hotely jsou vybaveny bazény, anglickými zahradami, lázněmi a potápěčským vybavením, takže turisté si zde mohou dopřát skutečný komfort.

West Bay

Na severním konci pláže Seven Mile Beach leží město West Bay. Ve městě se nachází jedny nejstarších původních rybářských domků a želví farma Cyman Turtle Farm, ve které mohou turisté spatřit stovky karet obrovských.

Městská pláž ve West Bay je velmi příjemná a oblíbená. Jemný písek, průzračné moře a plážové vybavení včetně převlékáren a sprch – to všechno jsou oblíbené atributy této pláže.

Bodden Town

Původní hlavní město Kajmanských ostrovů – Bodden Town, leží přibližně 15 km východně od současného hlavního města George Townu. Město má přibližně 7 tisíc obyvatel, takže se jedná o menší a poklidné místo.

Bodden Town muselo během své historie častokrát čelit pirátským nájezdům. Proto bylo opevněno a vybaveno kanónovou soustavou a zbytky tohoto opevnění i s děly se ve městě nacházejí dodnes.

Stejně jako ve většině měst a vesnic na Kajmanských ostrovech, nachází se i v Bodden Town dlouhá písečná pláž s bohatým podmořským světem. Na plážích je k dispozici veškeré turistické vybavení – převlékárny, sprchy, potápěčská střediska i plážové bary. V samotním Bodden Townu se turisté mohou ubytovat v menších hotelech či apartmánech.

Několik málo kilometrů západně od Bodden Town se nachází městečko Savannah, které je považováno za kolébku demokracie na Kajmanských ostrovech. Roku 1831 zde totiž proběhl první veřejný plebiscit a o čtyři roky později zde byl veřejně předčítán Zákon o zrušení otroctví. Ve městě se rovněž nachází historická budova, nejstarší kamenná budova na ostrově vůbec, Pedro St. James, která dříve sloužila jako parlament, soudní dvůr i věznice.

East End

Na jihovýchodním cípu ostrova Grand Cayman leží malé městečko East End. Místo je ideálním útočištěm pro cestující, kteří se chtějí vyhnout turistickému ruchu západního pobřeží.

Díky častějšímu výskytu vln je pobřeží okolo města East End vyhledávanou destinací surfařů. Navíc je pobřeží poměrně členité s velkým množstvím podmořských útesů, takže na dně moře lze spatřit několik vraků starých lodí. Wreck of the Ten Sails Park je nejznámější lokalitou s vraky lodí, které zde postupně ztroskotaly roku 1794. Nejen surfaři, ale i potápěči si tak přijdou na své.

Letoviska na ostrově Cayman Brac

Ostrov Cayman Brac leží asi 145 km severovýchodně od ostrova Grand Cayman. Trvalou populaci ostrova tvoří necelé dva tisíce obyvatel a celková rozloha ostrova je 36 km2, takže na ostrově nelze najít žádné větší město. Místo toho je Cayman Brac doslova poset menšími turistickými lokalitami s příjemnými hotely a apartmány.

Cayman Brac je atraktivní především pro turisty, kteří touží po klidnější dovolené v karibském ráji. Liduprázdné pláže, útulné hotely a poklidné restaurace s příjemnou obsluhou nabízejí všechny druhy karibské kuchyně, to vše dokresluje pocit, že čas zde plyne pomaleji.

Co se týče potápění, je Cayman Brac, ostatně jako i ostatní Kajmanské ostrovy, doslova rájem potápěčů nabízející pestrobarevné korálové útesy, azurové moře, bohatou podmořskou faunu, vraky lodí a velké množství potápěčských center. Rovněž pro rybáře je ostrov velmi přívětivý, místní nabízí možnost rybářských výletů na otevřené moře.

Mezi nejznámější turistická střediska a letoviska na ostrově patří Brac Tref Beach Resort, Divi Tiara Beach Resort anebo La Esperanza.

Letoviska na ostrově Little Cayman

Little Cayman, nejmenší ze všech tří Kajmanských ostrovů, leží asi 8 kilometrů západně od ostrova Cayman Brac. Na Little Cayman žije jen několik stovek obyvatel. Ostrov je téměř nedotčen civilizací či turistickým ruchem. Nachází se zde jen několik málo obytných budov, jediný obchod s potravinami a jedna restaurace. Z ostatních ostrovů se na Little Cayman lze dostat buď lodí, anebo malým letadlem – na Little Cayman je přistávací dráha.

To co platí o Grand Cayman a Cayman Brac, platí i o Little Cayman – ostrov je rájem potápěčů. Během turistické sezóny se stává, že počet přijíždějících potápěčů převyšuje (a to i několikanásobně) počet stálých obyvatel ostrova. Little Cayman je potápěči vyhledáván především díky úžasným sceneriím v podmořských stěnách v oblasti Blody Bay Marine Park. Celkem se v okolí ostrova nachází téměř 60 světově proslulých potápěčských lokalit.

K nejznámějších turistickým letoviskům a střediskům patří Little Cayman Beach Resort, Pirates Point Resort, Southern Cross Club anebo Paradise Villas.