Příroda

Překrásné písečné pláže, korálové útesy, jeden z nejpestřejších podmořských světů, křišťálově čistá voda vyhřátá sluncem - to a mnohé další nabízí Kajmanské ostrovy. Milovníci přírody jistě ocení nejen okolní vody, ale i možnost pozorovat až 200 druhů ptáků. Ideálním místem pro tuto aktivitu je ostrov Little Cayman, kde se nachází přírodní rezervace Booby Pond. Další přírodní rezervaci Brac Parrot můžete navštívit na ostrově Cayman Brac.

Nejvyhledávanější přírodní krásou Kajmanských ostrovů je bezesporu místní podmořský svět. Potápění zde má bohatou tradici, první turistické potápěčské centrum tu bylo zřízeno už v padesátých letech minulého století. Avšak i v současnosti patří Kajmanské ostrovy k těm nejatraktivnějším potápěčským lokalitám v Karibiku. V nabídce mají Kajmanské ostrovy více než 200 oficiálních potápěčských lokalit a přes 40 potápěčských středisek.

Grand Cayman

Největší z ostrovů naskýtá především velké množství potápěčských lokalit – více než 150. Např. Stingray City se řadí mezi jednu z světově nejoblíbenějších lokalit pro potápění, a to nejen díky všudypřítomným rejnokům (trnuchám). Dno pokryté pískem se zde táhne v hloubce 3,6 m pod hladinou zátoky North Sound a je vyhledávaným útočištěm právě trnuch amerických. Tyto úchvatní mořšké tvory sem láká vidina snadno nabyté potravy v podobě zbytků ryb, které do moře házejí rybáři.

Stingray City – město rejnoků
Stingray City – město rejnoků

Mezi další turisticky vyhledávané místo patří želví farma ve West Bay. Zde jsou k vidění tisíce karetek obrovských, které jsou jedny z největších mořských želv na světě.

Botanický park královny Alžběty II., který se nachází na východě ostrova, je také zajímavou lokalitou. V této přírodní rezervaci se nachází více než polovina původní flóry, mezi kterou patří palmy, kaktusy, orchideje apod. Spatřit zde můžete i jezero, které je domovem pro vzácné vodní ptactvo, barevnou zahradu složenou z řady květin a rostlin, které rozkvétají po celý rok či kajmanské leguány.

Cayman Brac

Nejlepší způsob, jak poznat krásy tohoto ostrova, je vyrazit na jednu z pěších turistických tras. Při seznamování se s ostrovem zjistíte, že i přes svou malou rozlohu, pouhých 36 km2, je protkán spoustou malebných míst a pláží.

Ostrovu vévodí strmý vápencový štít Bluff, který se na západním konci ostrova tyčí do výšky 42 m a lemuje celé pobřeží. Při výstupu na jeho vrchol člověk narazí na rezervaci National Trust Parot Reserve, kde se vyskytují ohrožené druhy papoušků. Cayman Brac je přímo zaplněn stovkami jeskyní, jenž jsou útočištěm netopýrů. Potápění a šnorchlování je ale jistě tím hlavním, čím ostrov zaujme. Podmínky pro tyto aktivity jsou přímo ideální. Pod mořskou hladinou je ukryta úžasná podívaná v podobě korálových útvarů, želv, chobotnic, úhořů nebo humrů.

Little Cayman

Nejmenší z Kajmanských ostrovů je útočištěm největšího množství kajmanských leguánů. Jejich počet tu dokonce mnohonásobně předčí počet stálých obyvatel. Většina ostrova je hojně porostlá nízkou vegetací, ve vnitrozemí se vyskytují bažiny. Ostrov se tak stává skvělým útočištěm pro všechny možné druhy ptactva, pro které tu byla zřízena přírodní rezervace Booby Pond.